Aktuality


ŘVC za 30 milionů zmodernizuje a rozšíří přístaviště v Litoměřicích
Přístaviště v Litoměřicích se v příštích měsících dočká modernizace a rozšíření. Investiční akce Ředitelství vodních cest (ŘVC) se týká starších úvazišť velkých osobních lodí i malých rekreačních plavidel, která byla postavena před přibližně 15 lety.
Malečov neopraví silnice. Kvůli ztrátám během pandemie
Nádherné prostředí, pracovití hasiči, unikátní čistička vod. Ale také potřeba vyspravit obecní cesty, nebo revitalizovat místní rybníček. Případně boj s finančními ztrátami coby ekonomickým dopadem pandemie na obecní rozpočet. S tím se potýká zdejší starosta Petr Kůstka.
Znalecká kancelář
od 1. 1. 2021 je v platnosti nový zákon č. 254/2019 Sb. o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
Čističky a vodovody s českým rukopisem uspěly na Balkáně
„Stav vodohospodářské infrastruktury na území západního Balkánu je velkou příležitostí a výzvou pro české projekční, technologické a stavební firmy. My jsme se svým působením velmi spokojení především na území Chorvatska a Srbska, kde jsme dosud realizovali přibližně tři desítky projektů. Připomněl bych například obnovu vodohospodářské infrastruktury měst Záhřeb, Karlovac, Sisak, Bor nebo Ćuprija,“…
Přístaviště výletních lodí Ústí nad Labem-Vaňov
Ředítelství vodních cest (ŘVC) dokončilo po pěti měsících modernizaci přístaviště pro osobní lodě Ústí nad Labem-Vaňov. Zakázku prováděla od dubna Labská, strojní a stavební společnost. Původní molo bylo vyměněno za nové, které je svým ztvárněním podobné zastávce Ústí nad Labem centrum. Vypadá jako loď, střecha je z plachty. Po modernizaci bude zastávku spravovat ŘVC.
Projekty v Srbsku
Společnost PROVOD s.r.o. začátkem roku dostala kladné odsouhlasení 2. největšího projektu v oblastí odpadních vod v Srbsku. Jedna se o pět ČOV velikostí 2500-18000EO a to města Ražanj, Donji MIlanovac, Bač, Dimitrovgrad a Vlasotince.  MŽP a UNDP po ukončení těchto  jednání zmínily budoucí velký počet obdobných projektů a uvíítali by ůčast společnosti PROVOD s.r.o. na obdobných veřejných soutěží na…
V Košticích chystají výstavbu splaškové kanalizace
V Košticích na Lounsku chystají výstavbu splaškové kanalizace. Z větší části bude gravitační se čtyřmi přečerpávacími stanicemi, za potokem k vlakovému nádraží bude tlaková.
V Hřivicích a Touchovicích staví novou kanalizaci za desítky milionů korun
Hřivice - Na necelých 70 milionů korun vyjde kanalizace, která se v současné době staví v Hřivicích a spádových Touchovicích na Lounsku.
Rozšíření ČOV Kamenice - 1. etapa 2020
Rozšíření ČOV Kamenice - 1. etapa 2020
V Novém Strašecí pokračuje výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod
V Novém Strašecí opět pokračují práce na dostavbě kanalizace a nové čistírny odpadních vod. Investiční akce za zhruba 109 milionů korun bez DPH začala před více než rokem a nyní se uskutečňuje výstavba kanalizačního řadu v lokalitě Na Pískách u Rudské ulice směrem k ulici Nad Tratí a také ve spodní části ulice Nádražní ke křižovatce s ulicí Nad Tratí.
 
 
 
 
 
 
© Provod 2022 Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz