Aktuality


Malečov neopraví silnice. Kvůli ztrátám během pandemie
Nádherné prostředí, pracovití hasiči, unikátní čistička vod. Ale také potřeba vyspravit obecní cesty, nebo revitalizovat místní rybníček. Případně boj s finančními ztrátami coby ekonomickým dopadem pandemie na obecní rozpočet. S tím se potýká zdejší starosta Petr Kůstka.
Znalecká kancelář
od 1. 1. 2021 je v platnosti nový zákon č. 254/2019 Sb. o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
Čističky a vodovody s českým rukopisem uspěly na Balkáně
„Stav vodohospodářské infrastruktury na území západního Balkánu je velkou příležitostí a výzvou pro české projekční, technologické a stavební firmy. My jsme se svým působením velmi spokojení především na území Chorvatska a Srbska, kde jsme dosud realizovali přibližně tři desítky projektů. Připomněl bych například obnovu vodohospodářské infrastruktury měst Záhřeb, Karlovac, Sisak, Bor nebo Ćuprija,“…
Přístaviště výletních lodí Ústí nad Labem-Vaňov
Ředítelství vodních cest (ŘVC) dokončilo po pěti měsících modernizaci přístaviště pro osobní lodě Ústí nad Labem-Vaňov. Zakázku prováděla od dubna Labská, strojní a stavební společnost. Původní molo bylo vyměněno za nové, které je svým ztvárněním podobné zastávce Ústí nad Labem centrum. Vypadá jako loď, střecha je z plachty. Po modernizaci bude zastávku spravovat ŘVC.
Projekty v Srbsku
Společnost PROVOD s.r.o. začátkem roku dostala kladné odsouhlasení 2. největšího projektu v oblastí odpadních vod v Srbsku. Jedna se o pět ČOV velikostí 2500-18000EO a to města Ražanj, Donji MIlanovac, Bač, Dimitrovgrad a Vlasotince.  MŽP a UNDP po ukončení těchto  jednání zmínily budoucí velký počet obdobných projektů a uvíítali by ůčast společnosti PROVOD s.r.o. na obdobných veřejných soutěží na…
V Košticích chystají výstavbu splaškové kanalizace
V Košticích na Lounsku chystají výstavbu splaškové kanalizace. Z větší části bude gravitační se čtyřmi přečerpávacími stanicemi, za potokem k vlakovému nádraží bude tlaková.
V Hřivicích a Touchovicích staví novou kanalizaci za desítky milionů korun
Hřivice - Na necelých 70 milionů korun vyjde kanalizace, která se v současné době staví v Hřivicích a spádových Touchovicích na Lounsku.
Rozšíření ČOV Kamenice - 1. etapa 2020
Rozšíření ČOV Kamenice - 1. etapa 2020
V Novém Strašecí pokračuje výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod
V Novém Strašecí opět pokračují práce na dostavbě kanalizace a nové čistírny odpadních vod. Investiční akce za zhruba 109 milionů korun bez DPH začala před více než rokem a nyní se uskutečňuje výstavba kanalizačního řadu v lokalitě Na Pískách u Rudské ulice směrem k ulici Nad Tratí a také ve spodní části ulice Nádražní ke křižovatce s ulicí Nad Tratí.
Počaply na Litoměřicku mají novou kanalizaci a čistírnu odpadních vod
Město Terezín dokončilo projekt likvidace komunálních odpadních vod městské části Počaply, a to výstavbou kanalizačního systému zakončeného na nové čistírně odpadních vod (ČOV). Na slavnostním zakončení akce se dnes sešli zástupci všech participujících subjektů včetně představitelů Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem.
 
 
 
 
 
 
© Provod 2021 Všechna práva vyhrazena.. Vytvořilo grafické a wébové studio Lagarto.cz